Masarykova základní škola Klatovy : ŠTAFETOVÝ POHÁR ŽÁKŮ 1. STUPNĚ

Adresa školy:
Národních mučedníků 185
339 01 Klatovy 4

E-mail: skola@maszskt.cz
Telefon: 376 312 154
Nepřehlédněte


 

Školní jídelna vaří také pro cizí strávníky - výdej obědů do nosičů od 11.00 do 11.30 hod.

Masarykova ZŠ Klatovy nabízí k pronájmu velkou tělocvičnu každý pátek od 19.00 do 20.30 h.


Klatovy Šumava

Štafetový pohár žáků 1. stupně

Ve čtvrtek 2. května se jako každý rok konalo okresní kolo Štafetového poháru žáků 1. stupně. Po předloňské i loňské „bramborové“ medaili se naši sportovci vybičovali k nádherným výkonům na atletické dráze.

Nejprve absolvovali běh 8 x 100 metrů žáci starší kategorie (4.–5.tříd) a svůj rozběh s přehledem vyhráli velmi pěkným časem. Potom nastoupili v tom samém běhu žáci mladší kategorie (1.–3.tříd) a také ve svém rozběhu nechali všechny své soupeře za sebou. Oba vítězné časy se sečetly a přidal se čas smíšené štafety na 8 x 200 metrů. Celkově získala Masarykova základní škola 3. místo a postupuje do krajského kola, které se bude konat příští pátek 10. května v Horšovském Týně. Umístění „na bedně“ je o to cennější, že letošní ročník byl rekordní, neboť se ho zúčastnilo celkem 17 škol z celého klatovského okresu.

V rámci této soutěže vždy probíhají doprovodné soutěže. Nejvíce se dařilo Tobiasi Kolářovi ze IV. B, který v hodu medicinbalem získal 2. místo výkonem 10 metrů a Nikole Maškové z V. B, která tuto disciplínu vyhrála výkonem 8,5 metru. Druhá soutěž se týká skoku z místa, kde se dařilo nejvíce děvčatům Adéle Vondráčkové a Vanese Tomanové. Obě dívky se umístily na 3. místě výkonem 190 cm.

Naši školu reprezentovali:

Gita Hlaváčová a Jana Vadlejchová (II. A), Max Matoušek, Ondřej Ostrihon, Anna Smáhová, Janek Smolík (III. A), Tobiáš Mergl a Lucie Reitmajerová (III. B), Ema Hajnová a Lukáš Hromada (IV. A), Tobias Kolář a Matyáš Konfršt (IV. B), Adéla Vondráčková (V. A), Eda Kadlec, Nikola Mašková a Vanesa Tomanová (V. B).

Všem soutěžícím gratulujeme, děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy a držíme jim pěsti příští týden v krajském kole Štafetového poháru!