Masarykova základní škola Klatovy : POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO ANGLIE 2018

Adresa školy:
Národních mučedníků 185
339 01 Klatovy 4

E-mail: skola@maszskt.cz
Telefon: 376 312 154Nepřehlédněte


 

 


Od 1. 9. 2020 je otevřena školní jídelna pro cizí strávníky - výdej obědů se uskuteční od 11.00 do 11.30 hod.

Sportovní zařízení školy (vnitřní i vnější) bude uzavřeno od 18. 12. po dobu platnosti vládních opatření


Klatovy Šumava

Poznávací zájezd do Anglie 2018

V posledním květnovém týdnu se 43 žáků 7., 8. a 9. tříd v doprovodu Mgr. Hummelové, Mgr. Žižkové a Mgr. Kopeckého zúčastnilo poznávacího zájezdu do Anglie.

Po noční plavbě trajektem přes kanál La Manche začalo v pondělí ráno naše putování Londýnem. Startovacím bodem byl hrad a pevnost Tower, ve kterém se nacházejí korunovační klenoty. Ranní pohled na řeku Temži a most Tower Bridge byl tím nejideálnějším začátkem čtyřdenního programu. Následoval přejezd metrem do vládní čtvrti a pěší procházka přes Trafalgar Square, parky kolem Buckinghamského paláce (sídlo královny) až k parlamentu. Slavná věž Big Ben je aktuálně celá zahalena lešením, ovšem zraky většiny žáku už stejně směřovaly k London Eye, na kterém se následně mohli 35 minut kochat pohledy na britskou metropoli z výšky. V závěru dne jsme měli možnost si prohlédnout některá londýnská muzea a pak jsme již zamířili na ubytování do rodin.

Úterý bylo ve znamení návštěvy národního parku Seven Sisters s nádhernými a typickými křídovými útesy včetně pobřeží Atlantiku. Následně jsme přejeli do bývalého letní sídla anglických panovníků, města Brighton, kde jsme prožili krásné okamžiky v centru podmořského života. Deštivé odpoledne nás přivedlo do jednoho z nejkrásnějších anglických renesančních zámků Hampton Court, který nechal postavit král Jindřich VIII.

Ve středu jsme se po dálnici vydali na sever, nejdříve na návštěvu slavného univerzitního města Oxford a posléze do rodiště Williama Shakespeara Stratfordu upon Avon.

Poslední den našeho zájezdu, čtvrtek, jsme se zahájili v londýnské čtvrti Greenwich u královské observatoře a nultého poledníku. Následovala návštěva moderní expozice muzea britských námořních dějin a následná plavba lodí po Temži až do centra Londýna. Předposledním bodem bylo muzeum slavného Sherlocka Holmese na Baker Street a posléze závěrečné nakupování v okolí Piccadilly Circus.

Fotogalerie