Masarykova základní škola Klatovy : POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO ANGLIE 2018

Adresa školy:
Národních mučedníků 185
339 01 Klatovy 4

E-mail: skola@maszskt.cz
Telefon: 376 312 154Nepřehlédněte


 


 

Školní jídelna je od pondělí 25. 5. 2020 otevřená pro cizí strávníky od 10.30 do 11.00 h, dle aktuálních opatření MZ.

Sportovní zařízení školy je od pondělí 27. 4. 2020  otevřeno, dle aktuálních opatření MZ. 

  
 

 

 

 


 

 

 


 

 
 


Klatovy Šumava

Poznávací zájezd do Anglie 2018

V posledním květnovém týdnu se 43 žáků 7., 8. a 9. tříd v doprovodu Mgr. Hummelové, Mgr. Žižkové a Mgr. Kopeckého zúčastnilo poznávacího zájezdu do Anglie.

Po noční plavbě trajektem přes kanál La Manche začalo v pondělí ráno naše putování Londýnem. Startovacím bodem byl hrad a pevnost Tower, ve kterém se nacházejí korunovační klenoty. Ranní pohled na řeku Temži a most Tower Bridge byl tím nejideálnějším začátkem čtyřdenního programu. Následoval přejezd metrem do vládní čtvrti a pěší procházka přes Trafalgar Square, parky kolem Buckinghamského paláce (sídlo královny) až k parlamentu. Slavná věž Big Ben je aktuálně celá zahalena lešením, ovšem zraky většiny žáku už stejně směřovaly k London Eye, na kterém se následně mohli 35 minut kochat pohledy na britskou metropoli z výšky. V závěru dne jsme měli možnost si prohlédnout některá londýnská muzea a pak jsme již zamířili na ubytování do rodin.

Úterý bylo ve znamení návštěvy národního parku Seven Sisters s nádhernými a typickými křídovými útesy včetně pobřeží Atlantiku. Následně jsme přejeli do bývalého letní sídla anglických panovníků, města Brighton, kde jsme prožili krásné okamžiky v centru podmořského života. Deštivé odpoledne nás přivedlo do jednoho z nejkrásnějších anglických renesančních zámků Hampton Court, který nechal postavit král Jindřich VIII.

Ve středu jsme se po dálnici vydali na sever, nejdříve na návštěvu slavného univerzitního města Oxford a posléze do rodiště Williama Shakespeara Stratfordu upon Avon.

Poslední den našeho zájezdu, čtvrtek, jsme se zahájili v londýnské čtvrti Greenwich u královské observatoře a nultého poledníku. Následovala návštěva moderní expozice muzea britských námořních dějin a následná plavba lodí po Temži až do centra Londýna. Předposledním bodem bylo muzeum slavného Sherlocka Holmese na Baker Street a posléze závěrečné nakupování v okolí Piccadilly Circus.

Fotogalerie 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ