Masarykova základní škola Klatovy : ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKŮ V BADATELSKÉ SOUTĚŽI POHÁR VĚDY

Adresa školy:
Národních mučedníků 185
339 01 Klatovy 4

E-mail: skola@maszskt.cz
Telefon: 376 312 154
Nepřehlédněte


 

Školní jídelna vaří také pro cizí strávníky - výdej obědů do nosičů od 11.00 do 11.30 hod.


Klatovy Šumava

Úspěch našich žáků v badatelské soutěži Pohár vědy

Soutěž Pohár vědy je týmová badatelská soutěž pro žáky všech věkových stupňů rozdělená do několika kategorií podle stupně vzdělávání: MŠ – I. stupeň ZŠ – II. stupeň ZŠ – SŠ. Je známá svou náročností a konkurencí. Prověřuje schopnost aplikovat teoretické vědomosti do praktických situací, podporuje zvídavost a touhu po poznání u mladých lidí.

Letos se soutěže, která trvá od ledna a má nejprve 3 měsíční distanční kola a následně regionální semifinále, zúčastnily hned dva žákovské týmy. V kategorii II. stupeň ZŠ bojoval tým 3 ve složení Eva Ostrihon (6. A), Václav Nejedlý (6. A) a Jakub Lenz (7. C). Svými výkony v první části soutěže se probojovali až do regionálního kola, kde obsadili úžasné 3. místo. Nutno podotknout, že regiony pro tuto soutěž jsou vždy 2 sousedící kraje ČR, takže tito žáci skončili na celkovém 3. místě v Plzeňském a Karlovarském kraji.

Ještě lépe se letos vede týmu mladších žáků v kategorii I. stupeň ZŠ. Tým složený z dětí LogIQ klubu v první části soutěže obsadil absolutní 1. příčku, v regionálním kole také vyhrál 1.místo a tento víkend v soupeření mezi ostatními postupujícími týmy v Praze obsadil úžasné 2. místo a přivezl naší škole Pohár vědy. Ve finálovém kole mohou reprezentovat každý tým nejvýše 4 děti. Této role se zhostili žáci Magda Nováčková, Lucie Fremundová, Matyáš Konfršt a Ondřej Ostrihon. Čekalo je páteční pódiové vědecké vystoupení a sobotní vědecký stánek s pokusy a vlastnoručně vyrobenými stroji. Tématem letošního ročníku soutěže byla zahrada a tak museli žáci připravit biologické, chemické a fyzikální experimenty s živou i neživou přírodou.