Masarykova základní škola Klatovy : DEN VODY – PROJEKTOVÉ VYUČOVÁNÍ

Adresa školy:
Národních mučedníků 185
339 01 Klatovy 4

E-mail: skola@maszskt.cz
Telefon: 376 312 154
Nepřehlédněte


 

Do školní jídelny přijmeme vyučenou kuchařku x kuchaře na úvazek 0,5 až 1,00 - bližší informace na tel. 604 576 412.

Školní jídelna vaří také pro cizí strávníky - výdej obědů do nosičů od 11.00 do 11.30 hod.

Sportovní zařízení školy je v provozu - malý a velký sál, squash, posilovna; venkovní sportovní zařízení - mimo provoz.


Klatovy Šumava

DEN VODY – projektové vyučování

U příležitosti „Světového dne vody“, který si připomínáme 22. března, se třídy III.A a III.B vypravily na úpravnu vody v Milencích. Zároveň navštívily přehradní nádrž Nýrsko. Žáci tak zakončili vyučovací blok o vodě, kterému se v letošním roce v prvouce velmi věnovali.

Ve středu 15.3.2023 jsme se autobusem vydali na exkurzi do Milenců, kde nám pan průvodce osvětlil, co se děje s vodou, než proteče v domácnostech na Klatovsku, Domažlicku a částečně na Plzeňsku. Nýrská úpravna je zajímavá tím, že odebírá vodu z vodního díla Nýrsko, které je jedno z nejčistších v České republice. V rámci povodí Berounky je v ní úplně nejčistší surová voda.

Po ukončení prohlídky jsme se přesunuli k blízké vodní ploše. Vodní nádrž Nýrsko je přehradní nádrž postavená na řece Úhlavě, která pramení na úpatí šumavského Pancíře. Byla vybudována v letech 1965-1969. Měli jsme domluvené setkání s panem hrázným Karáskem, který však byl kvůli vodní havárii odvolán do Plzně. Nic nebylo však ztraceno. Místo něj se nám věnovala maminka jednoho našeho třeťačka, která pracuje pro Policii ČR a se svým kolegou si pro žáky připravila náhradní program. Dozvěděli jsme se od nich nejdůležitější informace o přehradě. Jako bonus si děti mohly vyzkoušet policejní výstroj, test na drogy a alkohol, směly si prohlédnout policejní auto. V závěru našeho vyučování v přírodě jsme část přehrady obešli a ukázali si ji z různých směrů.

Věříme, že tato netradiční výuka přispěje k většímu se zamyšlení nad tím, jak s vodou každý z nás zachází a jak se k ní chová. V dnešní době je to určitě potřeba.

Třída III. A, III. B

 

 

 

Další fotografie ve fotogalerii: